Produkty a články

BIOPTRON Compact III

10.06.2011

Komentáře
*
*
* povinné položky
Použití lampy při křečových žilách,artroze a koxartroze
Dobrý den, můžete mi prosím sdělit zda mohu používat lampu při vnitřních i vněšjších křečových žilách. Kterým světlem a jak dlouho po jakou dobu.Taktéž na artrozu kolenního kloubu a koxartrozu kyčelního.Děkuji za informace.
vložil: Ilona Talabová, 31.05.2013
Odpoveď na komentář Použití lampy při křečových žilách,artroze a koxartroze
Re: Použití lampy při křečových žilách,artroze a koxartroze
Dobrý den, zde je doporučení od naší spolupracující lékařky: U vnějších křečových žil doporučuji postupovat následovně - svítit základním filtrem na místo pod a nad křečovou žílu 4-5 minut, ze vzdálenosti do 10 cm, na očištěnou pokožku. Pokud jsou místa bolestivá - použijte modrý filtr z barevné alternativní terapie, který chladí a zklidňuje. Po zklidnění můžete opět svítit základním filtrem. U artrozy a koxartrozy doporučuji svítit základním filtrem na postižená místa 10-15 minut, ze vzdálenosti do 10 cm. Na velké klouby (kyčelní, kolenní) můžete použít i červený filtr z barevné alternativní terapie, svítit 6-8 minut a pak použít modrý filtr (svítit 2 minuty). Vždy svítit ze vzdálenosti do 10 cm, na očištěnou pokožku (možno použít OXYSpray).
vložil: David Potužník, 05.06.2013
celulitida
Dobrý den, můžete mi prosím poradit, který nástavec se používá na celulitidu? děkuji
vložil: helena, 15.07.2013
Odpoveď na komentář celulitida
Re: celulitida
Dobrý den, zde je doporučení od naší spolupracující lékařky: Celulitida je problém, který si vyžaduje komplexní řešení. Je důležité upravit životosprávu (např. nepít nápoje s bublinkami, omezit sladkosti a kávu), pravidelně cvičit. Při použití bioptronové lampy doporučuji použít základní filtr, svítit bodově 8-10 minut na jedno místo (potom přesunout kužel světla na další místo), na očištěnou pokožku (možno použít OXYSpray). Dále můžete použít speciální (a osvědčený) krém na celulitidu (kód PNK-435). Jestli budete mít zájem si ho pořídit - zkontaktujte svého reprezentanta anebo můžete zakoupit na e-shopu Zepter na adrese https://shop.zepter.cz/.
vložil: David Potužník, 16.07.2013
Artroza kyčle
Dobrý den. Mám artrozu kyčle 3.stupně, takže mám velké bolesti při chůzi, ale zajména v noci, kdy ležím. Aplikuji osvětlování kyčle každý den po dobu 10 minut žlutým světlem již 14 dní, ale necítím zlepšení. Můžete mně poradit, zda používám správný filtr a celkovou dobu osvětlování?
vložil: Bohumil, 03.08.2013
Odpoveď na komentář Artroza kyčle
Re: Artroza kyčle
Dobrý den, zde je doporučení od naší spolupracující lékařky: U artrózy působí Bioptron účinkem analgetickým a také podporou tvorby kolagenu v místě svícení. Artrózu svícení nevyléčí, ale pozastaví na dlouhou dobu ve stavu, ve kterém se nachází. Ve vašem případě doporučuji několik dnů nesvítit a potom začít svítit červeným filtrem (který proniká do větší hloubky) 5 minut a potom 1 minutu modrým filtrem (který zklidňuje a ochlazuje). Svítit ze vzdálenosti do 10 cm, na očištěnou pokožku (možno použít OXYSpray). Pokud se stav nezlepší - začněte svítit základním filtrem (to je ten, který je původně v lampě), 10-12 minut, možno i 2x denně. Ještě doporučuji zvyšovat obranyschopnost svícením na solar plexus (místo pod prsní kostí) - použít žlutý filtr, svítit 5-6 minut, pravidelně denně.
vložil: David Potužník, 06.08.2013